LV EN

Svētdiena, 2025. gada 06. jūlijs
Anrijs, Arkādijs
Failure notice from provider:
Connection Error:http_request_failed
A A A

Learning from the Holocaust | Mācīšanās no Holokausta

Eiropas Savienības Erasmus+ programmas

Pamatdarbības Nr.2 (KA2) “Stratēģiskās partnerības”

Nr2019-1-DE03-KA229-059914_3

Īstenošanas laiks: 29.09.2019 – 30.09.2021

Koordinators:

Oscar-Paret-Schule Freiberg a.N  Vācija

Partneri

Ludzas pilsetas gimnazija Latvia

Agrupamento de Escolas de Santa Comba Dão Portugal

I.E.S. Antonio Domínguez Ortiz Spain

Latvijas budžets 27 946,00 EUR

Prioritātes

  • Sociālā tolerance
  • Veicināt jauniešu aktivitāti, sadarbību
  • Spēja organizēt un iekļauties mācību procesā ārzemēs

Tēmas

  • ES pilsonība, ES informētība un demokrātija
  • Starpkultūru / paaudžu izglītība un mūžizglītība
  • Romas un / vai citas minoritātes

Tikšanās:

C1 Oscar-Paret- Schule Freiberg a.N                               Vācija              11-2019        2 skolotāji

C2 Oscar-Paret-Schule Freiberga.N                                 Vācija              02-2020        6 skolēni/ 2 skolotāji

C3 Agrupamento de Escolas de Santa Comba Dão          Portugāle         04-2020       6 skolēni/ 2 skolotāji

C4 I.E.S. Antonio Domínguez Ortiz                                 Spānija            10-2020        6 skolēni/ 2 skolotāji

C5 Ludzas pilsetas gimnazija                                            Latvija             04-2021       6 skolēni/ 2 skolotāji

 

Apraksts

Mūsu pirmais mērķis ir sniegt visām ieinteresētajām personām – skolēniem, vecākiem, skolotājiem, sabiedrībai – zināšanas par holokausta tēmu no dažādiem aspektiem. Lai to panāktu, mūsu darbība un rezultāti tiks publicēti presē un tīmekļa vietnēs. Tiek plānota izstādes, kas projekta nobeigumā būs skatāmas katrā no projektā iesaistītajām valstīm. Eksponāti būs produkti, ko mēs radīsim visā projekta laikā un galvenokārt mobilitātes laikā.

Konkrēti – “filmu pārskati”, ” prāta vētra: Kāpēc jārunā par holokaustu?”, “e-dienasgrāmata”, “intervijas ar vecākām paaudzēm”, “romu stāsts par holokausta laiku”, video par “toleranci”, dažādas izpausmes mākslā.

Otrais mērķis ir diskusiju kursa realizēšana, lai mazinātu aizspriedumus pret citādām kultūrām, attīstītu toleranci, radītu kritisku attieksmi pret ksenofobiju un rasismu,  veicinātu sociālo integrāciju, lai skolēni kļūst atvērtāki, vairāk uzzinātu par kultūru un tautu ciešanām vēsturē,  iepazītu Eiropas vērtības.

 Eiropas attīstība ir atkarīga no jauniešiem un viņu aktīvas līdzdalības, projekta aktivitātes veido piederības  sajūtu Eiropai, dod iespēju sadarboties ar citiem Eiropas skolēniem, iepazīt Eiropas vērtības, piemēram, vārda brīvības, demokrātisku vēlēšanu nozīmi, balstoties uz dalībvalstu vēsturisko pieredzi.

Mūsu projekta mērķis ir ilgtermiņa, darbs projektā paplašina redzesloku, intereses, veido izpratni par daudziem procesiem sabiedrībā, palīdz komunikācijai un integrācijai, motivē pārvarēt neveiksmes skolā un mācīties.

Publikācijas:

26.04.2021. Raksts Ludzas novada pašvaldības tīmekļa vietnē “Projekta “Mācāmies no Holokausta” ietvaros veikta aptauja

16.08.2020. Raksts Ludzas novada pašvaldības tīmekļa vietnē “Mītiņš Ludzas ebreju geto upuru piemiņai”

04.03.2020. Raksts Ludzas novada pašvaldības tīmekļa vietnē “Erasmus + projekta dalībnieki tiekas Vācijas pilsētā Freiberga pie Nekāras”

30.01.2020. Raksts Ludzas novada pašvaldības tīmekļa vietnē “Izstāde, veltīta starptautiskajai holokausta upuru piemiņas dienai

10.12.2019. Raksts Ludzas novada pašvaldības tīmekļa vietnē “Tiek plānota jaunā Erasmus + projekta norise”

01.12.2019. Raksts Ludzas novada pašvaldības tīmekļa vietnē “Erasmus+ projekta “Learning from the Holocaust” dalībnieki apmeklē Ludzas Lielo sinagogu”